کمپین تبلیغاتی شرکت Dove

کمپین تبلیغاتی شرکت Dove

کمپین تبلیغاتی شرکت Dove

““کمپین برای زیبایی واقعی” Dove، کمپینی است به عنوان تبلیغ و کمپینی پیشگامانه، شجاع، جسور، روشنگری، شفاف و معتبر توصیف شده است.”کمپین برای زیبایی واقعی” Dove “رویکرد متضاد قطبی” را در نظر گرفت و از زنان خواسته بود تا در مورد ویژگی هایی که قبلا آنها را زیبا ساخته بود نگاه کنند.

معرفی بهترین کمپین های قرن 21

قسمت اول (کمپین کمپانی DOVE)

بسیاری از شرکتها با آگهی های تبلیغاتی در طول سال ها صابون را فروختند. اما کمتر تلاش کرده اند که مفاهیم اجتماعی درباره زیبایی را تغییر دهند. حتی کمتر تلاش کرده اند هر دو را انجام دهند. ” کمپین ترسیم زیبایی واقعی ” و” کمپین برای زیبایی واقعی” Dove دو کمپین است که این دو امر مهم را یکجا انجام داد.

داو در سال ۲۰۱۳ کمپینی به نام “ترسیم زیبایی واقعی” که مخاطبان آن زنان سراسر دنیا بودند، ترتیب داد. داو ویدئو این کمپین را به ۲۵ زبان مختلف در ۳۳ کانال یوتیوب خود آپلود کرد. این کمپین بیش از ۱۴۴ میلیون بار در یوتیوب در ماه اول دیده شد.

بیش از ۳٫۸ میلیون بار به اشتراک گذاشته شد و ۱۵هزار مشترک جدید به کانال یوتیوب داو اضافه نمود. (تصور کنید که این میزان بازدید چه کمکی به گسترش پیام این برند نمود).کمپین تبلیغاتی شرکت Dove

امروزه به شهرت رساندن برندتان در شبکه‌های اجتماعی کار آسانی نیست، در هر ۶۰ ثانیه بیش از ۱۰۰ ساعت ویدئو در یوتیوب آپلود شده و هر ۲۴ ساعت بیش از ۴٫۷۵ میلیارد پست در فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود. این آمارها حاکی از اهمیت فعالیت روی رسانه‌های اجتماعی و البته دشواری آن است. پرسشی که در این‌جا مطرح می‌شود این است که چه چیزی یک کمپین بازاریابی را ویروسی می کند ؟

و باعث می‌شود که محتوای آن از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود؟ پاسخ به این پرسش‌ها ثابت و از پیش تعیین شده نیستند (مثل بسیاری از مباحثی که در مدیریت و بازاریابی وجود داد) و تنها روشی که برای نزدیک شدن به آن وجود دارد این است که کمپن‌های موفق در این زمینه را بررسی و تحلیل کنید، تا شاید ایده، استراتژی، یا ترفندی که متناسب با کسب‌و‌کار خودتان است را بیابید.

به همین منظور در این پست دو کمپین موفق داو که پیام‌های مشابهی را منتقل می کنند برای شما آماده نمودیم.

بدون مو ؟

یا

زیبا ؟

یکی از بیلبوردهای تبلیغاتی Dove

داو در سال ۲۰۱۵  نیز کمپین دیگری را با نام “زیبایی واقعی”  ترتیب داد که بار دیگر بر ارزش‌های والای اجتماعی و اخلاقی این برند تاکید می‌کرد.

انها این کمپین که ریشه های آن در لندن و کانادا با یک بیلبورد بود که از رانندگان خواست تا رای بدهند که آیا عکس زنان داخل بیلبورد از نظر آنها ،زنانی چاق هستند یا مناسب و یا «چروکیده یا شگفت انگیز؟» و از اینجا گفتگویی از مفاهیم جامعه درباره زیبایی زنانه را آغاز کردند.

همچنین در زمانی که رسانه های دیجیتال به مصرف کنندگان اجازه می دادند ارتباطات و پیام های کمپین را به نحوی که به یک ویروس جهانی در مقیاس جهانی اجازه می داد، وارد شوند , و با انتشار یک ویدیو کمپین خود را تکمیل نمایند.

در این ویدئو درب‌هایی با نام “معمولی” و “زیبا” تعبیه شده بود که بانوان باید برای ورود به مجتمع یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کردند. هدف این کمپین تقویت عزت نفس در خانم‌ها  و انتقال این پیام بوده، که “یک بانوی واقعی” باید خودش را زیبا ببیند.

گذشته از جنبه بازاریابی ویروسی، این ویدئو جاذبه عاطفی زیادی دارد که به طور مستقیم، مسائلی را که در قلب مخاطبان این برند وجود دارد، هدف قرار می‌دهد. این ویدئو به شدت ویروسی شد و داو را در معرض دید مخاطبان بسیار زیادی قرار داد، ضمن اینکه ارزش اخلاقی “زیبایی واقعی” را نیز در میان مخاطبان تقویت کرد.کمپین تبلیغاتی شرکت Dove

کمپین تبلیغاتی شرکت Dove

در این کمپین برای طراحی چهره خانم‌ها از یک کارشناس پزشکی قانونی FBI کمک گرفته شد که گیل زامورا (Gil Zamora) نام داشت. وی از پشت یک پرده با توجه به توصیفات خود فرد چهره‌ وی را ترسیم می‌کرد، سپس همان کار را بر اساس توصیفات یک فرد غریبه نیز انجام می‌داد.

در بیشتر موارد تصویری که زامورا بر اساس توصیف شخص غریبه ترسیم می‌کرد بسیار زیباتر و دقیق‌تر از نمونه قبلی بود. هدف این کمپین تاکید بر اختلاف بین تصویر خانم‌ها از خودشان و تصویری است که دیگران از آن ها دارند. بر اساس اطلاعات منتشر شده به وسیله داو بیش از ۵۴ درصد از خانم‌ها در سراسر جهان اعتراف کرده‌اند که خودشان بدترین منتقد خودشان هستند. ویدئوی این کمپین را در زیر می‌بینید.

“کمپین برای زیبایی واقعی” Dove، کمپینی است به عنوان تبلیغ و کمپینی پیشگامانه، شجاع، جسور، روشنگری، شفاف و معتبر توصیف شده است.

“کمپین برای زیبایی واقعی” Dove “رویکرد متضاد قطبی” را در نظر گرفت و از زنان خواسته بود تا در مورد ویژگی هایی که قبلا آنها را زیبا ساخته بود نگاه کنند.

1