اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer MarketingDove

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

““اینفلوئنسر بر خلاف هنرمندان ،ورزشکاران و افراد معروف جامعه در بیرون از فضای مجازی شناخته شده نیستند اما در دنیای مجازی مخاطبان و طرفداران زیادی دارند. آن‌ها ممکن است از زندگی روزمره، حرفه، علاقه‌مندی‌ها و سرگرمی‌های خود، دغدغه‌های خود در زمینه‌های مختلف مثل فرهنگی هنری، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، ورزشی و … شروع به تولید محتوا به صورت عکس و ویدیو می‌کنند و آن‌ها را در صفحه‌شان به اشتراک می‌گذارند.

اینفلوئنسر و اینفلوئنسر مارکتینگ

Influencer Marketing

حالا بیایید ببینیم اینفلوئنسر کیست و چه میکند؟

اینفلوئنسر بر خلاف هنرمندان ،ورزشکاران و افراد معروف جامعه در بیرون از فضای مجازی شناخته شده نیستند اما در دنیای مجازی مخاطبان و طرفداران زیادی دارند. آن‌ها ممکن است از زندگی روزمره، حرفه، علاقه‌مندی‌ها و سرگرمی‌های خود، دغدغه‌های خود در زمینه‌های مختلف مثل فرهنگی هنری، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، ورزشی و …

شروع به تولید محتوا به صورت عکس و ویدیو می‌کنند و آن‌ها را در صفحه‌شان به اشتراک می‌گذارند. گروهی از مردم هم به دلیل علاقه‌مندی و سلیقه خود این افراد را دنبال می‌کنند در نتیجه تعداد فالوورهای این افراد روز به روز افزایش پیدا می‌کند و هزاران نفر می‌رسد.

به زبانی دیگر اینفلوئنسرها اشخاص سومی هستند که از برند یا محصول و خدمات حمایت می کنند و از این طریق طرفداران خود را به سمت آن برند هدایت می کنند ، زیرا آن ها از خود مردم هستند و با ارتباطی که با مخاطبان خود برقرار می کنند می توانند تأثیر گذاری بسیار زیادی بر انتخاب آن ها داشته باشند.

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

شاید تا کنون کلماتی مثل اینفلوئنسر را شنیده باشید یا دیده باشید افرادی از شبکه های مجازی مثل اینستاگرام کسب درآمد میکنند و … تصمیم بر این است در این مطلب توضیحاتی در این مورد برای شما بدهیم که با این مقوله آشناتر شوید.
با توجه به دنیای پیشرفته امروز ،تکنولوژی و شبکه های مجازی بسیاری از افراد برای کسب اطلاعات از محصول یا خدماتی که نیاز دارند به سراغ دنیای مجازی میرند.

در کسری از زمان وارد شبکه های اجتماعی میشوند و محصول مورد نظر خود را جستجو میکنند و این روش، بخصوص امروزه که اکثر افراد دارای تلفن های همراه با قابلیت های پیشرفته هستند و همچنین استفاده گسترده از فضای وب و شبکه های اجتماعی فراگیرتر از گذشته می باشد، بسیار کاربردی است. چرا که افراد دوست دارند به روش های خود در مورد برند مورد نظرشان اطلاعات کسب کنند و از کسانی که مورد اعتمادشان هستند (اینفلوئنسر) در مورد آن برند اطلاعات بدست آورند.

شبکه‌های اجتماعی را به طور استراتژیک انتخاب کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

>>   انواع اینفلوئنسرها   <<

میکرو اینفلوئنسرها افرادی تاثیرگذار در حوزه های تخصصی با دنبال‌کنندگان وفادار هستند که نرخ تاثیرگذاری  (Engagement Rate) بالایی بین مخاطبان خود دارند. این میزان بالاتر از نرخ تاثیرگذاری سلبریتی‌ها و حتی ماکرو اینفلوئنسرها است، که در نهایت کسب و کارها با میکرو اینفلوئنسرها، میزان بازگشت سرمایه (ROI) بیشتر و مناسب‌تری نسبت به سلبریتی‌ها و ماکرو اینفلوئنسرها دریافت خواهند کرد.

مطمینا در مورد بازاریابی دهان به دهان زیاد شنیده اید.درواقع اینفلوئنسرها راه میانبر ولی با کیفیتی هستند از این نوع مارکتینگ. بازاریابی دهان به دهان یکی از بهترین و تأثیر گذارترین روش های بازاریابی است چرا که روشی است که افراد به بهترین شکل ممکن میتوانند محصولات خود را به دیگران معرفی کنند.

اما چیزی که باعث شده امروزه به اینفلوئنسرها به دید یک کانون تبلیغاتی خوب در فضای وب و شبکه های اجتماعی دقت شود این است که مردم به صحبت های شخص سوم بیشتر اعتماد میکنند تا یک برند، چرا که افراد بدنبال صداقت هستند و اینفلوئنسرها به دلیل اینکه به افراد نزدیک و به زندگی شان وارد شوند، به نوعی صداقت را به آنها هدیه میکنند.

یک اینفلوئنسر معتبر برای اینکه سفیر شما باشد، انتخاب کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

به زبانی دیگر اینفلوئنسرها اشخاص سومی هستند که از برند یا محصول و خدمات حمایت می کنند و از این طریق طرفداران خود را به سمت آن برند هدایت می کنند ، زیرا آن ها از خود مردم هستند و با ارتباطی که با مخاطبان خود برقرار می کنند می توانند تأثیر گذاری بسیار زیادی بر انتخاب آن ها داشته باشند .

اینفلوئنسرها را از جنبه‌های مختلف می‌توان تقسیم‌بندی کرد اما شاخص اصلی دسته‌بندی آن‌ها میزان فالوور آن‎ها است. در میان جماعت افراد تاثیرگذار، ماکرو اینفلوئنسرها و میکرو اینفلوئنسرها را داریم. تفاوت آن‌ها در چیست؟ افرادی که تقریبا بالای ۵۰۰ هزار فالوور دارند را ماکرو اینفلوئنسر می‌گویند و همچینین به کسایی که بین ۱۰ تا ۵۰۰ هزار فالوور دارند را میکرو اینفلوئنسر گفته می‌شود.

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

یک اینفلوئنسر چگونه برند شما را معرفی خواهد کرد ؟

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

چند نمونه از اینفلوئنسرمارکتینگ

La Cense Beef:

برای آموزش مشتریان و بالابردن سطح آگاهی آنها در مورد مزایای گوشت گاو علف خوار، این تولید کننده گوشت یک وبسایت راه اندازی کرده است که اطلاعاتی کلی درباره جنبش پایدار کشاورزی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. علاوه بر این از وبلاگ نویسانی که در مورد غذا می نویسند و روی خریداران متخصص گوشت تاثیرگذار هستند هم استفاده می کنند. با آسان کردن روند تحقیق و نوشتن درباره مزایای این برند برای وبلاگ نویسان، La Cense Beef توانسته پیام موردنظرش را درباره این برند منتشر و پخش کند.

Barilla Pasta:

این کمپانی بسته های «آشپزخانه آزمایشی» را که شامل پاستا، سس، و دیگر محصولات باریلا بود و گیرندگان برای برگزاری یک مهمانی شام به آن نیاز داشتند برای آنها ارسال کرد. گیرندگان با استفاده از این بسته ها شام مهمانی خود را آماده و برای دوستانشان سرو کردند و عکس ها و تصاویر واقعی از این ملاقات و شام را در وبسایت منتشر کردند.

General Motors:

این کمپانی سازنده اتومبیل وبسایت ویژه ای راه اندازی کرد که دسترسی به آن تنها محدود به مشتریانی بود که دانش، تاریخچه و دلبستگی و وفاداری عمیقی به جنرال موتورز داشتند و به اصطلاحا ” GM Insiders” بودند. این وبسایت اخبار، آفرها و پیشنهادات ویژه و اختصاصی را منتشر می کرد. با در نظر گرفتن این سرویس ویژه برای این بخش از مشتریان احساساتی و طرفدار برند، جنرال موتورز می توانست آنها را به صحبت کردن درباره اتومبیل های این برند با دوستان و خانواده تشویق کند.

سه مرحله وجود دارد:

داستان : اینفلوئنسرها برای هر حوزه ی کاری تفاوت هایی قائل است . در وهله ی اول برای آن ها داستان مناسبی تهیه می کنند . یکی از موارد مهم در کار با اینفلوئنسرها طراحی کمپین مناسب و خلاق و مدیریت آن است. کسب و کارها باید بتوانند برای کار با اینفلوئنسرها کمپین‌های خلاقانه طراحی کنند. در این مسیر قبل از هر چیز باید اهداف خود را بررسی و بشناسند و با توجه به اهداف خود اینفلوئنسرهای مناسب را انتخاب کنند.

ارائه کردن : بعد از انتخاب افرادی که می توانند داستان مناسب را تهیه کنند از آن ها خواسته می شود تا برند را به بهترین شکل ممکن معرفی کنند و آن ها محتوای عالی و توصیه های مثبت شان را به روشی که شنیده خواهد شد ، به اشتراک می گذارند .

عملکرد : این توانایی اینفلوئنسر است که بتواند متقاضیان را وارد عمل کند . این ویژگی به طور طبیعی به وجود می آید.

محتوای پیا‎م‎های تبلیغاتی خود را مشخص کنید

“و نکته آخر اینکه اینفلوئنسرها برای خدماتی که ارائه می کنند هزینه دریافت میکنند که البته اگر به این نکته بیاندیشیم که با انتخاب اینفلوئنسر مناسب و پرداخت هزینه به چه بازار بزرگی از مشتریان هدف دست خواهیم یافت بدون شک از این مهم در تبلیغات شبکه های اجتماعی غافل نخواهیم شد.

اینفلوئنسر میزان بازگشت سرمایه را افزایش میدهد

اصلی dove هدایا

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

0