مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه

بدون بودجه ؟

مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه

*آیا شما یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کرده‌اید؟

*آیا شما نیاز به ۱۰ مشتری جدید در ماه دارید؟

*آیا می‌خواهید یک فروشگاه جدید برای کسب و کار خود ایجاد کنید؟

در این مقاله سعی بر آن است تا ترس ناشی از نداشتن بودجه و سرمایه اولیه کافی از بین برود و جایگزین برنامه‌ریزی‌ها و پلان‌های مثبت و هدفمند شود. با توجه به این نکته که از چه هزینه‌هایی کم کنیم و در چه مواردی از سرمایه استفاده کنیم.

معرفی بهترین روشهای بازاریابی

بدون بودجه و کم بودجه

سوالاتی که در این بین مطرح می‌شود و شاید باعث ایجاد ترس و دلهره می‌شوند، زمانی که شما هیچ بودجه‌ای برای کارها و تلاشهای بازار‌یابی خود ندارید، آیا بازاریابی بدون بودجه، ارزش تلاش کردن دارد؟ آیا می‌توانید تبلیغات مثبتی را بدون پرداخت هزینه به‌دست آورید؟

پاسخ این سوالات دقیقا مثبت است. شما می‌توانید، بدون بودجه کسب و کارتان را رونق دهید، در حقیقت بسیاری از خدمات و بخشهای مارکتینگ را می‌توان به صورت رایگان انجام داد و هیچ هزینه‌ای بابت آنها پرداخت نکرد.

ولی این در صورتی خواهد بود که شما بدانید چه کارهایی را باید و چه کارهایی را نباید انجام دهید.مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه

در دنیای تجارت امروز ، مارکتینگ به‌سان یک کار فریبنده نمایان شده است. وب‌سایت، سئو ، شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌های تبلیغاتی به صورت ایمیل مارکتینگ( ایمیل‌هایی حاوی مطالب تبلیغاتی) همه شامل دنیای بزرگ و پیچیده مارکتینگ هستند. پرسش اول اینست که نقطه شروع کجاست؟

در این مقاله سعی بر آن است تا ترس ناشی از نداشتن بودجه و سرمایه اولیه کافی از بین برود و جایگزین برنامه‌ریزی‌ها و پلان‌های مثبت و هدفمند شود. با توجه به این نکته که از چه هزینه‌هایی کم کنیم و در چه مواردی از سرمایه استفاده کنیم.تحلیل کنید، تا شاید ایده، استراتژی، یا ترفندی که متناسب با کسب‌و‌کار خودتان است را بیابید.

مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه

اهداف بازاریابی:

 

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت اینست که اگر شما بودجه‌ای ندارید ، دلیل بر آن نیست که شما نمی‌توانید پلان بازاریابی داشته باشید. شما می‌توانید بدون اینکه هزینه زیادی را برای بازاریابی در نظر بگیرید ،

از منابع آنلاین و البته معتبری که در دسترس همگان قرار دارد استفاده کنید. در این مرحله شما بدون پرداخت هزینه‌های سنگین که شاید در ابتدای کار خیلی ضروری نباشد به نکات مهم و کلیدی دست یافته‌اید

حال زمان آن رسیده است که اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را تنظیم نمایید. پاسخ به سوالات زیر به شما کمک می‌کند راحت‌تر اهداف خود را طبقه‌بندی کنید.

پلان تبلیغاتی:

 

بازاریابی یک علم نیست، در واقع شامل آزمون و خطاهایی‌ست که در زمان رسیدن به راهکار درست، پاسخ درست و نهایی را پیدا کنیم و آن زمان است که باید با توجه به پاسخ صحیح به ادامه راه بپردازیم.

توسعه و پیشرفت پلان مارکتینگ و بازاریابی به رشد و توسعه تجارت شما کمک می‌کند، با شناسایی وظایف مارکتینگ و تمرکز بر آن می‌توانید به نتیجه مطلوب دست یابید.

*آیا شما یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کرده‌اید؟

*آیا شما نیاز به ۱۰ مشتری جدید در ماه دارید؟

*آیا می‌خواهید یک فروشگاه جدید برای کسب و کار خود ایجاد کنید؟

 

با‌توجه به تامین و ارزیابی بودجه خود، اهداف کسب و کارتان را مشخص کنید.

چگونه متوجه شویم چه کارهایی را بدون بودجه و به صورت رایگان انجام دهیم؟

در ادامه به ۶ مورد کلیدی و راه‌کارهای پیشنهادی خواهیم پرداخت.

۴) الویت‌بندی فرصتها

۵) بر‌آورد و اندازه‌گیری نتایج

۶) ایجاد تنظیمات و برنامه‌ریزی برای پلان تبلیغاتی

ساختار یک پلان مارکتینگ:

۱) تعیین آنچه که شما قادر به سرمایه‌گذاری آن هستید.

۲) شناسایی بزرگترین خلاء در بازاریابی شما

۳) پیدا کردن فرصتها برای گذر از این مشکل

در مقاله شماره ۲ به توضیحات درباره این راهکارها خواهیم پرداخت.

 

3

Related Posts