مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه 2

02

مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه 2

شناسایی بزرگترین خلا و کمبود بازاریابی شما

چالش بازاریابی شما چیست؟

۲. شناسایی بزرگ‌ترین خلأ و کمبود بازاریابی شما
چالش بازاریابی شما چیست؟ آیا شما در جذب و به دست آوردن مشتری توانایی کافی ندارید؟

به دنبال تفاوت‌های خود در برنامه‌ریزی کسب ‌وکارتان نسبت به رقبا باشید. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی اهداف بازاریابی خود را با کسب ‌وکارتان درگیر کنید،

البته توجه به این نکته نیز مهم است که در نظر مخاطبانتان چگونه دیده می‌شوید، آیا کامل درگیر امور تبلیغاتی هستید یا تبلیغات تنها بخش ورودی و معرفی کسب‌ وکار و تجارت شماست.

نوسانات بازار در موفقیت و کارآمدی بازاریابی تأثیر بسزایی دارد. بازاریابی‌ها در زمان‌های مختلف نتایج متفاوتی نیز خواهد داشت. با پیگیری امور و یک برنامه‌ریزی دقیق در اجرای برنامه‌ها باید به کنترل این نوسانات پرداخت.

به‌ طور مثال کسب‌وکارهای فصلی مانند مراکز پذیرایی برای ماه‌های شلوغ خود برنامه‌ریزی‌های متفاوتی دارند.

۱. تعیین میزان سرمایه ( مالی و زمان)

در این مرحله ، شما یا بودجه‌ای در نظر گرفته‌اید که هزینه‌های تبلیغات کنید و یا کلاً با کمبود بودجه مواجه هستید، اما به‌اندازه کافی زمان در اختیاردارید. زمان برای شما حکم سرمایه اصلی را دارد.

از زمانتان به خوبی استفاده کنید چراکه در بازاریابی، پول می‌تواند به شما کمک کند اما در هنگام کمبود بودجه ، زمان گزینه مناسبی برای جایگزینی آن است.

اما اگر زمان کافی هم در اختیار ندارید، هیچ نگران نباشید چرا که ، با یادگیری بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی ، سئو سایت و یا حضور در رویدادهای شبکه‌های اجتماعی شخصی ، می‌توانید آن را جبران کنید.

مهم‌ ترین نکته در بازاریابی ، ثابت‌قدم و استوار بودن است. هر مقدار که زمان دارید، آن را برای طبقه‌بندی و هدفمند کردن امور بازاریابی خود قرار دهید. فرقی نمی‌کند ۲۰ دقیقه در روز زمان دارید یا ۲۰ ساعت در ماه ، به ‌هرحال زمان مشخصی را به امور بازاریابی اختصاص دهید.

مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه 2

مارکتینگ بدون بودجه (قسمت ۲)

پلان تبلیغاتی

در یک تجارت موفق، توجه به این امر که شما تنها به فروش اکتفا نکنید و مردم را با کسب ‌وکارتان درگیر نمایید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

۳. شناسایی فرصت و راه‌کار مناسب برای گذر از خلأ بازاریابی

در این مثال اولویت شما خرید لوازم رنگ و نقاشی نیست بلکه ساخت و یا خرید اتاق است. در مارکتینگ هم باید ابتدا کارهای اصلی و اولیه را انجام داد.
در یک مثال مرتبط با مقاله، قبل از اینکه در شبکه‌های اجتماعی حضور به عمل آورید و به تبلیغات تجارت و کسب‌وکار خود بپردازید، باید اقدام به طراحی و تنظیم وب‌سایت خود نمایید. نیاز اول شما وب‌سایت می‌باشد و بعد از آن برقراری ارتباط در رسانه‌های اجتماعی

اولین قدم پیدا کردن راه‌ حل برای چالش‌های بازاریابی شماست.

۴. اولیت‌بندی فرصت‌ها:

شما باید بدانید که چه‌ کاری در الویت و طبقه‌ اول جدول اهداف قرار دارد.ابتدا باید به امور ساده‌تر پرداخت و یا اموری که پیش‌درآمد امور بالاتر هستند را باید در الویت قرار دهید. به‌عنوان‌مثال شما قصد رنگ‌آمیزی دیوارهای یک اتاق را دارید ، در حالت عادی ابتدا باید اتاق را خریداری کنید و بعد ابزار رنگ‌آمیزی را.

۵. اندازه‌گیری نتایج

دستیابی به راه‌کارهایی که منجر به اندازه‌گیری و ردیابی نتایج می‌شود بسیار مهم و امری اساسی است. به عنوان مثال ، تعریف‌کردن کدهای ردیابی در وب‌سایت شما یا بررسی آنالیزهای گوگل از وب‌سایت شما نشان می‌دهد که مشتریان شما از کجا هستند، بررسی این موضوع باعث می‌شود که شما آگاه باشید که زمان خود را صرف چه کارها و چه اموری کنید و از تمرکز بروی اموری که از الویت کمتری برخوردارند بپرهیزید.

با توجه به ۶ مورد ذکرشده در بالا ، شما به‌عنوان شخصی که قصد راه‌اندازی یک تجارت و یا گسترش کسب‌ و کار خود را دارید، می‌توانید با کوچک‌ترین امور و ریزترین نکات موجود در اطرافتان ، در کمترین زمان ممکن و با صرفه‌جویی در هزینه‌های مالی و زمانی ، به هدف مطلوب خود نزدیک شوید.

در مطالب بعدی به عناوینی مانند تولید محتوا و فعالیت های بازاریابی که شما میتوانید شخصا انجام دهید می پردازیم.

مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه 2

۶. اضافه کردن برنامه‌ریزی و تنظیمات در پلان تبلیغاتی

در مطالب بعدی به عناوینی مانند تولید محتوا و فعالیت های بازاریابی که شما میتوانید شخصا انجام دهید می پردازیم.

اصلی dove هدایا

مارکتینگ و بازاریابی بدون بودجه 2

4

Related Posts